Trenutno se nalazite na strani: Vesti Sport Fudbal Slimani poslao Ruse kući, Belgijanci overili prvo mesto!

Slimani poslao Ruse kući, Belgijanci overili prvo mesto!

Poznati su svi parovi osmine finala.

Poznati su svi parovi osmine finala Svetskog šampionata u Brazilu! U poslednja dva meča grupne faze takmičenja Belgija je savladala Južnu Koreju sa 1:0 i tako s maksimalnim učinkom zauzela prvo mesto u grupi H, dok su Alžirci uspeli da izvuku remi u delu sa Rusima, pa će tako u drugi fazu s četiri boda i sa druge pozicije.

Ekipa Vahida Halihodžića napravila je tako još jedno iznenađenje na ovom turniru, mada, kako je Kapelov tim igrao to možda i nije neko veliko čudo. Alžir sada ide na prvoplasiranu ekipu iz grupe G, a to je Nemačka, dok će selekcija Marka Vilmotsa na megdan Amerikancima.

Rusija je imala sve u svojim rukama posle prvih 45 minuta. Na vreme je postigla gol, kontrolisala utakmicu, ali onda u nastavku kao da se Zbornaja malo uspavala, više su mislili na odbranu svog gola nego na napad i to im se osvetilo. Islam Slimani pogodio je mrežu Igora Akinfejeva (ponovo jako loše intervenisao) i tako, ispostavilo se na kraju, odveo svoj tim do osmine finala. Igrao se 60. minut meča.

Rusi su u finišu pokušali da izvrše pritisak, međutim, nisu imali ni snage ni ideja da stvore neku konkretnu priliku, pa se Alžir praktično rutinski odbranio.

ALŽIR – RUSIJA 1:1 (0:1)
/Slimani 60 - Kokorin 6/

Stadion: Arena Korintijans u Sao Paulu (kapacitet 63.321 mesta).

Sudija: Bendžamin Vilijams (Australija).

ALŽIR: M'Boli – Mandi, Međani, Belkalem, Hališe, Mesbah –
Feguli, Brahimi (Jebda), Đabu (Gilas), Bentaleb – Slimani.

RUSIJA: Akinfejev – Kozlov, Berezucki, Ignaševič, Kombarov –
Glušakov (Denisov), Fajzulin, Šatov (Džagoev), Samedov – Kokorin, Keržakov (Kanunjikov).

U drugoj utakmici Belgijanci su s igračem manje uspeli da dobiju Koreju i overe prvo mesto. Defur je isključen još u 45. minutu zbog veoma oštrog starta, ali Belgija je preko Fertongena u nastavku uspela da dođe do pobede.

JUŽNA KOREJA – BELGIJA 0:1 (0:0)