Trenutno se nalazite na strani: Vesti Sport Odbojka Partizan nastavlja u Čelendž kupu

Partizan nastavlja u Čelendž kupu

Odbojkašice Partizana Vizure nisu uspele da se plasiraju u osminu finala Kupa CEV, pošto je od njih bio bolji azerbejdžanski Azerail Baku.

Azerail je u revanš utakmici šesnaestine finala Kupa CEV pobedio ’crno-bele’ sa 3:1, po setovima 25:9, 21:25, 25:17 i 25:19, posle 96 minuta igre.

U prvoj utakmici, odigranoj u Beogradu, Partizan Vizura je pobedio Azerail Baku sa 3:2 (25:20, 25:15, 18:25, 22:25, 16:14).

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se tri boda, a ukoliko se meč završi rezultatom 3:2 pobednik dobija dva boda, a poraženi jedan bod. Ukoliko ekipe osvoje isti broj bodova, o konačnom pobedniku odlučuje ’zlatni set’.

Partizan Vizura će takmičenje nastaviti u šesnaestini finala Kupa Izazivača, a protivnik će im biti pobednik dvomeča između belgijskog Šarlroaa i Bešiktaša, koji se sastaju 19. novembra u Belgiji i 28. novembra u Turskoj. Prva utakmica će se odigrati u Beogradu između 10. i 12. decembra, a revanš izmedu 17. i 19. decembra u Belgiji ili Turskoj.