Trenutno se nalazite na strani: Vesti Sport Rukomet DRAMA SA SREĆNIM KRAJEM: Srpkinje u četvrtfinalu SP golom u poslednjoj sekundi!

DRAMA SA SREĆNIM KRAJEM: Srpkinje u četvrtfinalu SP golom u poslednjoj sekundi!

Srpske rukometašice u osmini finala za protivnika imaju neugodne Azijatkinje, čiji stil im nikako ne leži, ali podrška publike i domaći teren mogli bi da pomognu u ostvarenju cilja.

Srpske rukometašice započinju nokaut fazu na Svetskom prvenstvu i u osmini finala odmeriće snage sa Južnom Korejom, trećeplasiranom selekcijom iz A grupe.

Pred izabranicama Saše Boškovića je težak izazov, Azijatkinje imaju stil igre koji baš ne odgovara našim devojkama, ali daleko od toga da su nesavladiv protivnik. Posle uspešnih nastupa u Nišu, nadamo se da će se reprezentacija Srbije u najboljem izdanju predstaviti i publici u Beogradskoj areni.

Ako savladaju Koreju, srpske rukometapice u četvrtfinalu odmeriće snage Norveškom koja je savladala Češku 31:21. Prethodno su u osmini finala Brazilke pobedile Holandiju 29:23, Mađarice su savladale Španiju, dok su u mečevima odigranim u nedelju zabeleženi sledeći rezultati: Nemačka – Angola 29:21, Poljska – Rumunija 31:29,Francuska – Japan 27:19 i Danska – Crna Gora 22:21.

U četvrtfinalu, koje je na programu 18. decembra igraće u Novom Sadu Francuska – Poljska (17.30) i Nemačka – Danska (20.15), a u Beogradu Brazil – Mađarska (17.30) i Srbija/Južna Koreja – Norveška (20.15)

Početak utakmice u znaku odbrana i golmana, Srpkinje u četvrtom minutu prve postižu gol. Prvih desetak minuta protiču u dominaciji naših devojaka koje drže gol-dva prednosti.

Nadalje prednost lagano raste na četiri razlike, dok Katarina Tomašević sjajno brani mrežu Srbije.

Kada se činilo da sve ide kao podmazano, u završnici prvog poluvremena pad u igri Srbije, dosta grešaka u napadu i sa tri uzastopna gola Južna Koreja smanjuje sa 13:9 na 13:12 i sa tim rezultatom otišlo se na odmor.

U poslednjih osam i po minuta prvog perioda selekcija Srbije postigla je samo jedan gol,  a strelac je bila Andrea Lekić po četvrti put.

Kada je meč nastavljen ponovo se čekalo da se mreža prvi put zatrese, srećom Jeleni Popović je prvoj to pošlo za rukom u 33. minutu i naše su povele 14:12. Srpkinje kao da su namirisale krv, predost je opet podignuta na četiri razlike, a Korejke su tek iz sedmerca koji je bio posledica brojčane prednosti posle više od šest minuta prvi put savladale Tomaševićevu.

Kod 17:14 meč je prekinut, a publika je opomenuta da ne ometa rukometašice Koreje laserima.

Prvim golom Andree Lekić u nastavku, njenim petim ukupno, Srbija prvi put stiče pet pogodaka prednosti, 19:14, uskoro je bilo i šest razlike.

Azijatkinje se nisu predale i ponovo su doodale gas u završnici stigle su u 57. minutu do prvog izjednačenja, 25:25. Andrea Lekić donosi ponovo prednost Srpkinjama, a posle novog izjednačenja i Sanja Damnjanović.

Minut i dve sekunde pre kraja stekli smo brojčanu prednost posle prekršaja rivalki, ali Ognjenovićeva je pogodila stativu. Korejke su stigle do novog egala, ali Jelena Erić doslovno u poslednjoj sekundi donela je pobedu.

Izvor:Telegraf.rs