Trenutno se nalazite na strani: Vesti Sport Rukomet SRPKINJE HEROJSKOG SRCA: Razbile Norvežanke i plasirale se u polufinale Svetskog prvenstva!

SRPKINJE HEROJSKOG SRCA: Razbile Norvežanke i plasirale se u polufinale Svetskog prvenstva!

Naše devojke u četvrtfinalu položile najteži mogući ispit, savladavši olimpijske i svetske šampionke, 28:25, posle velikog prekreta u kojem su nadoknadile pet golova minusa i zakazale meč sa Poljakinjama.

Rukometašice Srbije u četvrtfinalu Svetskog prvenstva savladale su posle kolosalnog prekreta najtežeg mogućeg protivnika, selekciju Norveške, olimpijske i svetskešampionke, 28:25 (15:16) i plasirale se u polufinale gde će igrati u petak sa reprezentacijom Poljske.

Poseta u Beogradskoj areni najveća je dosad, Srbija je prva postigla gol, preko Andree Lekić iz sedmerca, međutim Norvežanke su sa dva brza gola odmah stavile do znanja koliko su opasne.

Srbija je imala još dve prilike u uvodnim minutima da realizuje najstrožu kaznu, ali pošto su ostale neiskorišćene ubrzo je na semaforu stajalo vođstvo olimpijskih i svetskih šampionki 5:2.

Norvežanke su brzim akcijama stvarale puno problema i prednost je narasla na pet razlike oko sredine prvog pouvremena, 9:4.

Ni treći neiskorišćeni sedmerac nije pokolebao srpske rukometašice koje su zaigrale bolje i smanjile prednost rivalki na dva gola, a onda i samo na jedan 12:13. Sa tom razlikom otišlo se i na odmor, 16:15 za Norvežanke, posle spektakularnog pogotka Andree Lekić iz velike daljine, doslovno u poslednjoj sekundi prvog dela.

U nastavku Norveženke bolje počinju, Jelena Živković je zbog zadržavanja igra zaradila isključenje i pa je prednost rivalki narasla na +3, 18:15. Prednost je narasla i na 21:16, da bi Srpkinje to ublažile na 20:21, sredinom drugog poluvremena.

Katarina Tomašević u tim trenucima odbranila je sedmerac, a Dragana Cvijić iskoristila je takvu priliku i donela prvo izjednačenje posle 2:2. Cvijićeva je do tog momenta postigla sedam golova u stoprocentan šut.

Seriju su nastavile Andrea Lekić i Katarina Krpež i Srbija prelazi u vođstvo 23:21, sedam golova zaredom postigla su naše devojke bez da su primile i jedan.

Nastavljeno je sa herojskom igrom i prednost je u 54. minutu iznosila 26:22.

Izvor:Telegraf.rs