Trenutno se nalazite na strani: Vesti Sport Odbojka Težak poraz od Slovenije na startu

Težak poraz od Slovenije na startu

Odbojkaši Srbije izgubili su prvi mec na Evropskom prvenstvu utakmicom od Slovenije rezultatom 3:1.

Šampioni Evrope igraju u grupi C, u danskom gradu Herning, a preostali rivali u grupi su Finska i Holandija.

Srbija je prvi set dobila 25:20, ali od tog trenutka potpuno je izgubila kontrolu nad mecom. Drugi set Slovenci su dobili 25:23, u trecem ispustili veliku prednost, ali zadržali koncentraciju i dobili 25:22, a u cetvrtom stigli 7 poena zaostatka i dobili 25:19, osvojivši 12 od poslednjih 15 poena na mecu.

Pobednik grupe ide direktno u cetvrtfinale, drugi i treci igraju osminu finala. Sve do polufinala naši potencijalni rivali su tomovi iz grupe A - Italija, Belgija, Belorusija i domacin Danska (Odense). Drugi domacin je Poljska, u kojoj se igraju grupe B i D (Gdanjsk i Gdinja).

Srbija je u prvom mecu odigrala izuzetno slabo i dekoncentrisano u kljucnim momentima. Izjednaceni prvi set dobili smo serijom 4-0 za kraj, ali smo u drugom dozvolili da Slovenci završe sa 5-1 i od minusa dodu do seta. Kriza je nastavljena u trecem, Slovenci sticu +5, Srbija pravi preokret, ali opet pada u finišu. U cetvrtom setu Srbija je imala 10:3, ali je Slovenija krenula u veliki preokret, završivši mec preokretom od 13:16 do 25:19.

U grupi A, sa kojom se ukrštamo, Belgija je na startu pobedila Belorusiju (25:22, 25:20, 25:16) za 76 minuta. U grupi B Francuska je pobedila Belorusiju 3:0 (25:20, 35:33, 28:26) za 91 minut. U grupi D prvo veliko iznenadenje - Rusija je glatko izgubila od Nemacke 3:0 (25:20, 25:23, 25:19) za samo 80 minuta. Za utehu, jedini smo od poraženih u prvom terminu osvojili set.

Tok meca

Herning, mali grad u srcu poluostrva Jiland, ovih dana uživa u sportskim uspesima lokalnog fudbalskog tima, koji ubedljivo vodi u nacionalnoj ligi.

Dok pratite utakmicu, upoznajte se sa ocekivanjima od turnira, intervju sa Aleksandrom Atanasijevicem i uvodnu konferenciju za novinare strucnog štaba Srbije.

Srbija je bolje pocela i stekla dva poena prednosti, ali su Slovenci vezali tri poena, preuzeli vodstvo i na prvi tehnicki-tajm aut otišli sa minimalnom prednošcu.

Posle pauze Srbije krece mnogo bolje i preuzima vodstvo, a na 11:9 slovenacki selektor traži tajm-aut. slovenci bolje izlaze posle prekida, opet preuzimaju prednost i domaze do 14:12, ali tada naš tim vezuje cetiri poena i ide na drugi tehnicki tajm-aut sa 16:14.

Serija se nastavila i petim vezanim poenom, ali su Slovenci uhvatili prikljucak do 18:18. Na 19:19 Srbija opet vezuje dva poena, dobrim prvim tempom, pa servisom Atanasijevica. Na 21:20 Slovenci su se prerano poradovali, i izgubili poen.

Dobri servisi Rašica doneli su nam cetiri vezane set-lopte, a koristimo vec prvu za 25:20, za 29 minuta.

Drugi set je krenuo poen za poen, a zatim je Slovenija stekla dva poena prednosti i otišla na prvu pauzu sa 8:6.

Srbija je zaigrala mnogo bolje, stekla dva poena prednosti, ali su Slovenci uspeli da izjednace na 15:15, ali je Srbija otišla na tehnicki tajm-aut sa 16:15.

Srbija je imala dva poena prednosti do samog finiša, ali je popustila, Slovenija je preokrenula u pravom trenutku i dobrim blokom iskoristila prvu set-loptu, 25:23 za 28 minuta.

Treci set poceli smo tako loše, da je Kolakovic tražio tajm-aut na 1:4. Slovenci su poveli 7:2, naši su malo prišli, ali ne prvom tehnickom rivali vode 8:4.

Slovenacki tim imao je plus 4 sve do 14:10, ali su se tada srpski odbojkaši razigrali, osvojili 6 od sledecih 7 poena i na tehnicki tajm-aut opet otišli sa 16:15.

Slovenija ponovo preuzima kontrolu i dolazi do 20:18, Srbija stiže do 21:21, pa Slovenci traže tajm-aut. Pametnijom igrom u finišu slovenacki tim obezbeduje bar bod na startu - 25:22, za 29 minuta.

Srbija je krenula bolje u cetvrtom setu, 5:2 i tajm-aut Slovenije. Nije pomoglo, na prvom tehnickom tajm-autu je 8:3, a novi tajm-aut Slovenija traži na 10:3.

U meduvremenu evo i prvog iznenadenja - u grupi D u Gdinji Nemci su pobedili Rusiju 3:0. Belgija vodi protiv Belorusije 2:0 u Odenseu, Francuska protiv Slovacke istim rezultatom u Gdanjsku.

Posle 12:5 Slovenci uzimaju cetiri vezana poena, Kolakovic zove tajm-aut. Na tehnickom tajm-autu Srbija vodi 16:13, ali Slovenci stižu na 16:16 i Kolakovic opet zove tajm-aut. Ništa se ne menja, Slovenija stiže do 19:17.

Naša igra se u finišu seta raspada i Slovenija lako stiže do 6 vezanih mec-lopti. Odbranili smo prvu, ali dalje nismo mogli - 25:19, za 27 minuta.