Trenutno se nalazite na strani: Vesti Sport Tenis Novak pao u trileru!

Novak pao u trileru!

Đoković u tesnom meču poražen od Rafe Nadala. Odlučio taj brejk trećeg seta, Španac slavio 6:4, 3:6, 7:6.

Prvi set je bio za zaborav, Novak je loše otvorio meč, na brejk loptu odservirao duplu grešku, napravio ih je čak 7 u ovom meču. Rafa se dokopao prednosti i mirno priveo posao kraju u prvom setu.

Onda je bio red na Đokovića, našao je igru, u devetom gemu napravio brejk, mirno odservirao za izjednačenje.

U trećem setu izjednačena borba do taj brejka u kome je Nadal nemilosrdno koristio greške protivnika, nakon par mini brejkova, osvojio je seriju poena u nizu i plasirao se u finale Montreala.

Za Španca ovo je šansa da treći put osvoji titulu u Kanadi, ovo je peto Masters finale za Španca ove sezone, izgubio je titulu samo u Monte Karlu protiv Đokovića. Što se našeg tenisera tiče, on se okreće Sinsinatiju jedinom Masters tituli koja mu nedostaje, podsetiomo tamo je četiri puta gubio finale.

U finalu će Nadal imati za rivala Miloša Raonića koji će se bez obzira na ishod ovog meča od ponedeljka probiti među najboljih 10 igrača sveta.

Raonić se plasirao u finale pošto je u polufinalnom duelu bio bolji od sunarodnika Vaseka Pospišila sa 2:1 (6:4, 1:6, 7:6).

Raoniću je bilo potrebno dva sata i 17 minuta da nadigra raspoloženog Pospišila.

Izvor: Sportske.net